Опис
The Marshal II – една од иконите на RayBan кој никогаш не излегува од мода. Унисекс, минималистички лесен модел, кој овде доаѓа со кристални стакла.
На залиха
13.890 ден
На залиха
The Marshal II – една од иконите на RayBan кој никогаш не излегува од мода. Унисекс, минималистички лесен модел, кој овде доаѓа со кристални стакла.
| Боја на рамка | Златна, Црна |
|---|---|
| Пол | Машки |
| Боја на стакло | Градиент, Сина |
| Материјал на рамка | Метал |
| Ширина на окулар | 52 мм |
| Висина на окулар | 44 мм |
| Ширина на мост | 23мм |
| Должина на рачка | 145 мм |
| Форма на рамка | Авиатор |